Versenyeredmények

Beszámolók

Eredmények és beszámoló 2019. - Galéria

XXVI. Országos Spanyol Nyelvű Vers- és Prózamondó Verseny

A verseny célja: A tanulók spanyol nyelvű irodalmi ismereteinek, előadókészségének fejlesztése.

A verseny kategóriái

Vers:

A döntőben a kategória valamennyi résztvevője ugyanazt a verset mondja, melyet a szervező gimnázium választ ki januárban.

• szabadon választott vers

A diákok a saját maguk által, illetve tanáraik segítségével kiválasztott spanyol- vagy latin-amerikai költő versének elmondásában mérik össze tudásukat.

Próza:

• kötelező próza

A döntőben a kategória valamennyi résztvevője ugyanazt a szöveget kapja, melyet azonos ideig tartó (5 perc), zavartalan körülmények közötti előzetes tanulmányozás után a kategória zsűrije előtt kell felolvasnia. A feladat a szöveg értelmező olvasása.

• szabadon választott próza

A diákok a saját maguk által, illetve tanáraik segítségével kiválasztott prózai szövegek előadásában mérik össze tudásukat. A szöveg – a kötelező próza szövegéhez hasonlóan – spanyol nyelvű szerző szépirodalmi művéből származó vagy ismeretterjesztő jellegű, az előadás 20-30 sor terjedelmű legyen. A szabadon választott prózai szöveget a versenyzők nem felolvassák a zsűri előtt, hanem papír és könyv segítsége nélkül adják elő.

A jelentkezés és a részvétel feltételei

A versenyre az Eötvös József Gimnázium és Kollégium honlapjáról letölthető jelentkezési lap/ok pontos kitöltésével, a gimnázium címére, határidőre való eljuttatásával lehet jelentkezni. Minden iskolából maximum 6 tanuló vehet részt a versenyen, 3 tanuló vers kategóriában, 3 tanuló pedig próza kategóriában.

A versenyen részt vehetnek:

-a 9-10. évfolyam tanulói, - a spanyol két tanítási nyelvű középiskolák előkészítő évfolyamos tanulói.

A versenyen nem vehet részt az,

• akinek a spanyol nyelv az anyanyelve, vagy egyik szülőjének beszélt anyanyelve
  • aki 8. életéve betöltése után a spanyol nyelvet olyan iskolában tanulta, amelynek az a tanítási nyelve
  • aki középiskolai tanulmányai alatt összefüggően 4 hónapnál hosszabb időt töltött spanyol nyelvterületen
  • aki két tanítási nyelvű középiskola tanulója, ahol a spanyol nyelv a tanítási nyelv
  • aki két tanítási nyelvű középiskola volt tanulója, és ott spanyol tanítási nyelven megkezdte a tanulmányait.

A nevezés módja, határideje

A versenyre az Eötvös József Gimnázium és Kollégium honlapjáról letölthető jelentkezési lap/ok pontos kitöltésével, a gimnázium címére, határidőre való eljuttatásával lehet jelentkezni. Kérjük a kollégákat, hogy a jelentkezési lapon jelöljék be, hogy versenyzőik mely kategóriában kívánnak indulni. Kérjük továbbá, hogy a jelentkezési lapokkal együtt küldjék el a szabadon választott vers és próza szövegét a zsűri részére.

- jelentkezési lap vers

- jelentkezési lap próza

- fotózáshoz hozzájáruló nyilatkozat

A jelentkezési lapok beérkezésének határideje: 2019. április 5. (péntek)

Kérjük a felkészítő tanárokat, hogy jelentkezéskor küldjenek egy példányt a szabadon választott műből.

A jelentkezési lapon kérjük, jelezzék ebédigényüket. Az ebéd (Pollo habanero con Moros y Cristianos-Havannai csirkecomb fűszeres babos rizzsel és limonádé) díjmentes.

Felhívjuk a kollégák figyelmét, hogy a jelentkezés, ebédrendelés módosítására 2019. április 10. (szeda) 1530 óráig van lehetőség, telefonon vagy e-mailben. A verseny napján már nincs mód a jelentkezés és az ebédrendelés változtatására.

A jelentkezési lapokat el lehet küldeni levélben a következő címre:

Eötvös József Gimnázium és Kollégium
2890 Tata, Tanoda tér 5.

faxon: 34/487 844

e-mailben: eotvos@eotvos-tata.sulinet.hu

Nevezési díj: nincs

Fordulók :

1. forduló: iskolai selejtezők ( 2019. március 1.)

2. forduló: tatai döntő ( 2019. április 13. )

A verseny menete

• 9,00 – 9,30 a versenyzőket várjuk a tatai vasútállomáson
  • 10, 00 órakor megnyitó
  • 10, 30 óra a verseny kezdete
  • 12,00 - 13, 30 óra között ebéd
  • Kb. 13, 30 –tól Salsa tanítás
  • Kb. 14,45 óra: eredményhirdetés, az első három helyezett szavalatainak meghallgatása
  • Kb. 15,45 óra: a versenyzőket kiszállítjuk a vasútállomásra

Vonatindulás

Bp. Keleti-Tata:

indul: 8,10 érkezik: 9,03

Bp. Déli-Tata:

indul: 8,20 érkezik: 9,24

Tata-Bp. Déli:

indul: 16,27 érkezik: 17,39

Tata-Bp. Keleti:

indul: 16,52 érkezik: 17,49

A verseny ideje alatt spanyol nyelvkönyvek, művészeti könyvek, útikönyvek, regények, könnyített olvasmányok vásárlására nyílik lehetőség a tatai Agora Könyvesbolt jóvoltából.

Az eredmények közzétételének módja

- A verseny végén, az ünnepélyes eredményhirdetésen kategóriánként az első három helyezett neve, felkészítő tanára, iskolája hangzik el, az eredményhirdetés után elhangzanak a győztes szavalatok.

- A verseny végén minden iskola megkapja írásban a teljes eredménylistát.

- A gimnázium honlapján megjelentetjük az eredményt.

Díjazás

- Kategóriánként az 1-3. helyezett értékes könyvjutalomban, oklevélben részesül.

- A versmondók közül az összetett kategóriában (szabadon választott és kötelező vers) legjobb helyezést elérő tanuló a miskolci Világlátó Utazási Iroda spanyolországi utazását nyeri. Holtverseny esetén, a szabadon választott vers kategóriájában elért helyezés a döntő.

Versenyszabályzat

A szervezők elérhetősége

E-mail cím: eotvos@eotvos-tata.sulinet.hu

Kapcsolattartó: Kisék Ágnes (kisek.agi@gmail.com)