Aktuális

Versenyfelhívás

Versenyeredmények

Korábbi kötelező versek

Korábbi kötelező próza


Tanoda tér 5.
   Tel: 34/587-560
   Fax: 34/487-844
eotvos@eotvos-tata.sulinet.hu

 

 

A XXIV. ORSZÁGOS SPANYOL NYELVŰ VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY EREDMÉNYEI

 

Szabadon választott vers kategória

1.  helyezett: Ambrus Kitti, Kossuth Lajos Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Idrisz Ágnes

2. helyezett: Forgács Fanni, Szinyei Merse Pál Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Simonné Szabados Klára

3. helyezett: Kiss Virág, Városmajori Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Kránicz-Tóth Ágnes

Különdíj: Benedek Bálint, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Paula Martín Terceno

Kötelező vers kategória

1.  helyezett: Kiss Virág, Városmajori Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Kránicz-Tóth Ágnes

2.  helyezett: Simonyi-Lengyel Borka, Városmajori Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Kránicz-Tóth Ágnes

3. helyezett: Gál Bettina, Városmajori Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Kránicz-Tóth Ágnes

Különdíj: Hagymásy Soma, Szent László Gimnázium, Budapest, felkészítő tanárai: Pap Gábor

Szabadon választott próza kategória

1.  helyezett: Dávid Lili, Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Rudi Bettina

2.  helyezett: Riczu Noémi, Városmajori Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Kránicz-Tóth Ágnes

3.  helyezett: Farkas Diána, Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium, Níregyháza, felkészítő tanára: Kászoni-Kövendi Zsuzsánna

Különdíj: Borbély Barbara, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, felkészítő tanára: Paula Martín Terceno

Kötelező próza kategória:

1.  helyezett: Dávid Lili, Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Rudi Bettina

2.  helyezett: Kőrösi Gergő, Pécsi Leőwey Klára Gimnázium, Pécs, felkészítő tanára: Szende Lotti

3. helyezett: Lipták Dániel, Lovassy László Gimnázium , Veszprém, felkészítő tanára: Stark Péterné Zöldvári Ildikó

A miskolci Világlátó Utazási Iroda spanyolországi nyaralását, Kiss Virág, a budapesti Városmajori Gimnázium tanulója nyerte, felkészítő tanára Kránicz-Tóth Ágnes.

A legeredményesebb iskola: Városmajori Gimnázium, Budapest

 

Gratulálunk a nyerteseknek!

2010/2011
2009/2010
2008/2009
14 év alatti
14 év feletti
2007/2008
14 év alatti
14 év feletti
2006/2007
14 év alatti
14 év feletti
2005/2006
2004/2005

 

A XXIII. ORSZÁGOS SPANYOL NYELVŰ VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY EREDMÉNYEI

Szabadon választott vers kategória

1. helyezett: Rémán Barbara, Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola, Hatvan, felkészítő tanára: Molnár Zsoltné

2. helyezett: Kovács Árpád, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanárai: Ress Tünde, Zolnay Fruzsina

3. helyezett: Keresztes Dániel, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanárai: Ana María González, Novákné Koncsek Magdolna

Különdíj: Lee Eszter, Budai Középiskola, Budapest, felkészítő tanárai: Kazatsay-Czéhmester Emőke,Chikány Erzsébet, Heinrich- Simon Zsuzsanna

Kötelező vers kategória

1. helyezett: Keresztes Dániel, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanárai: Ana María González, Novákné Koncsek Magdolna

2. helyezett: Méri Zsófia, Budapest VI. ker. Szinyei Merse Pál Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Bagi Krisztina

3. helyezett: Rémán Barbara, Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola, Hatvan, felkészítő tanára: Molnár Zsoltné

Különdíj: Lee Eszter, Budai Középiskola, Budapest, felkészítő tanárai: Kazatsay-Czéhmester Emőke,Chikány Erzsébet, Heinrich- Simon Zsuzsanna

Szabadon választott próza kategória

1. helyezett: Jáger Bence, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanárai: Paula Martín, Tekulics Judit

2. helyezett: Magyar Máté, Kossuth Lajos Gimnázium, Budapest, felkészítő tanárai: Idrisz Ágnes, Skrapitsné Rádai Zita, Skrapits Melinda

3. helyezett: Lévai Doroti, Kőrösi Csoma Sándor Két tanítási nyelvű Baptista Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Rudi Bettina

Kötelező próza kategória:

1. helyezett: Magyar Máté, Kossuth Lajos Gimnázium, Budapest, felkészítő tanárai: Idrisz Ágnes, Skrapitsné Rádai Zita, Skrapits Melinda

2. helyezett: Jáger Bence, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanárai: Paula Martín, Tekulics Judit

3. helyezett: Peremiczki Dorottya, ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Bogdán Krisztina

Különdíj: Negyelicki Petra, Bp.X. kerület Zrínyi Miklós Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Révész Enkratisz

A miskolci Világlátó Utazási Iroda spanyolországi nyaralását Rémán Barbara, a hatvani Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola tanulója nyerte, felkészítő tanára Molnár Zsoltné.

A legeredményesebb iskola:

Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

 

A XXII. ORSZÁGOS SPANYOL NYELVŰ VERS ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY EREDMÉNYEI

Szabadon választott vers kategória

1. helyezett: Holub Holda, Budai Középiskola, Budapest, felkészítő tanára: Kránicz-Tóth Ágnes

2. helyezett: Balázs Alexandra, Bárdos László Gimnázium, Tatabánya, felkészítő tanára: Varga Mária

3. helyezett: Szabó Vanda, Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, Szeged, felkészítő tanára: Ábrahám Szilvia, Koldo Sebastián

Különdíj: Gendur Milán, Budapest VI. kerületi Szinyei Merse Pál Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Bagi Krisztina

Kötelező vers kategória

1. helyezett: Holub Holda, Budai Középiskola, Budapest, felkészítő tanára: Kránicz-Tóth Ágnes

2. helyezett: Szőke Anett, Budai Középiskola, Budapest, felkészítő tanára: Kránicz-Tóth Ágnes

3. helyezett: Horváth Réka, Kecskeméti Katona József Gimnázium, Kecskemét, felkészítő tanára: Papp Nóra

Szabadon választott próza kategória

1. helyezett: Dobrescu Anita, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Ignacio Burillo Lozano, Dr. Tekulics Judit

2. helyezett: Tóth Csenge, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Ignacio Burillo Lozano, Gergelyi Ágnes

3. helyezett: Holló Klaudia, Kecskeméti Katona József Gimnázium, Kecskemét, felkészítő tanára: Papp Nóra

Különdíj: Tolna Baba Sarolta, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Ignacio Burillo, Lozano, Boda Benjamin Gábor

Kötelező próza kategória:

1. helyezett: Alaksza Flóra, ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Bogdán Krisztina, Tóth Gergő

2. helyezett: Papp Laura, Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, Szeged, felkészítő tanára: Ábrahám Szilvia, Koldo Sebastián

3. helyezett: Tolnai Baba Sarolta, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Ignacio Burillo Lozano, Boda Benjamin Gábor

A vers kategória összetett győztese

Holub Holda, Budai Középiskola, Budapest, felkészítő tanára: Kránicz-Tóth Ágnes

A legeredményesebb iskola:

Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

A XXI. ORSZÁGOS SPANYOL NYELVŰ VERS ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY EREDMÉNYEI

 

Kötelező próza kategória

1. helyezett: Reiter Renátó Norbert, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanára: Novákné Koncsek Magdolna

2. helyezett: Szutter Gergő Lénárd, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanára: Novákné Koncsek Magdolna

3.  helyezett: Hubai Krisztina, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanára: Novákné Koncsek Magdolna

Szabadon választott próza kategória

1.  helyezett: Reiter Renátó Norbert, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanára: Novákné Koncsek Magdolna

2.  helyezett: Szutter Gergő Lénárd, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanára: Novákné Koncsek Magdolna

3.  helyezett: Barna Evelyn, ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola, Budapest

Felkészítő tanára: Éltető Katalin

Különdíjat kapott:

Tarczali Tamara, Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen

Felkészítő tanára: Toma Adrienn

Hegedűs Attila, Madách Imre Gimnázium, Vác

Felkészítő tanára: Landy Annamária, Pálfy-Novák Anikó

Kötelező vers kategória

1.  helyezett: Bíró Floransz Katalin, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanára: Novákné Koncsek Magdolna

2.  helyezett: Fazekas Felícia Gina, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanára: Novákné Koncsek Magdolna

3.  helyezett: Szőke Anett, Budai Középiskola, Budapest

Felkészítő tanára: Kránicz-Tóth Ágnes

Szabadon választott vers kategória

1.  helyezett: Gossler Enikő, Eötvös József Gimnázium és Kollégium, Tata

Felkészítő tanár: Kisék Ágnes

2.  helyezett: Bíró Floransz Katalin, Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanára: Novákné Koncsek Magdolna

3.  helyezett: Daróczi Ákos, Bárdos László Gimnázium, Tatabánya

Felkészítő tanár: Varga Mária

Legeredményesebb iskola: Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

A fődíj nyertese Bíró Floransz Katalin, a Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium diákja.

Gratulálunk a díjazottaknak!

 

A XX. ORSZÁGOS SPANYOL NYELVŰ VERS ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY EREDMÉNYEI

 

Kötelező próza kategória  

1.helyezett: Csörget Balázs, Kőbányai Szent László Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanár: Pap Gábor

2. helyezett: Dukai Ábel, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém

Felkészítő tanár: Gőgh Ágnes, Marta Cruz Sojo


3. helyezett:
Varga Barnabás, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém

Felkészítő tanár: Gőgh Ágnes, Marta Cruz Sojo

Szabadon választott próza kategória

1. helyezett: Moretti David, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém

Felkészítő tanár: Gőgh Ágnes, Marta Cruz Sojo

2. helyezett: Juhász Blanka, Katona József Gimnázium, Kecskemét

Felkészítő tanár: Papp Nóra

3. helyezett: Prainer Petra, Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanár: Vass Vanda

Kötelező vers kategória

1. helyezett: Kemény Bianka, Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola, Hatvan

Felkészítő tanár: Molnár Zsoltné

2. helyezett: Tövis Petra, Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola, Hatvan

Felkészítő tanár: Molnár Zsoltné

3. helyezett: Murvai Barbara, Lágymányosi Bárdos Lajos Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanár: Kránicz -Tóth Ágnes

Szabadon választott vers kategória

1. helyezett: Meszes Dorottya, Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Esztergom

Felkészítő tanár: Hohlné Nemes Dóra

2. helyezett: Modori Márton, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém

Felkészítő tanár: Gőgh Ágnes, Marta Cruz Sojo

3. helyezett: Lambert Olívia, Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Budapest

Felkészítő tanár: Téglás Andrea

A vers kategória összetett győztese:

Kemény Bianka, Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola

Felkészítő tanár: Molnár Zsoltné

A legeredményesebb iskola:

Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola, Hatvan

A legeredményesebb vidéki iskola:

Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola, Hatvan

Gratulálunk a nyerteseknek!

 

 

Eredmények 2011/2012. tanév

 

Szabadon választott vers kategória

1. helyezett: Pap Péter, Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Nagy Julianna

2. helyezett: Sipos Ágota, ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola, Budapest, felkészítő tanára: Éltető Katalin

3.  helyezett: Czegle Noémi, Kölcsey Ferenc Gimnázium, Nyíregyháza, felkészítő tanára: Takács Ildikó

 

Kötelező vers

1. helyezett: Kocsis Inez, Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola, Hatvan, felkészítő tanára: Molnár Zsoltné

2. helyezett: Tőzsér Lilla, Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola, Hatvan, felkészítő tanára: Molnár Zsoltné

3. helyezett: Horváth Lívia, Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, felkészítő tanára: Ábrahám Szilvia

 

Szabadon választott próza

1. helyezett: Nyárády Dorottya, Budai Középiskola, Budapest, felkészítő tanára: Vencz Zoltán

2. helyezett: Margariti Labrini, Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Kéttannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Ignacio Burillo

3. helyezett: Huszai Viktória, Madách Imre Gimnázium, Vác, felkészítő tanára: Pálfy-Novák Anikó

 

 

Kötelező próza:

1. helyezett: Varga Tímea, Katona József Gimnázium, Kecskemét, felkészítő tanára: Laczkóné Szajki Katalin

2. helyezett: Margariti Labrini, Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Kéttannyelvű Gimnázium, Budapest, felkészítő tanára: Ignacio Burillo

3. helyezett: Huszai Viktória, Madách Imre Gimnázium, Vác, felkészítő tanára: Pálfy-Novák Anikó

 

 

A vers kategória összetett győztese:

Czegle Noémi, Kölcsey Ferenc Gimnázium, Nyíregyháza, felkészítő tanára: Takács Ildikó

 

A legeredményesebb iskola:

Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola, Hatvan

 

A legeredményesebb vidéki iskola:

Katona József Gimnázium, Kecskemét

 

Gratulálunk a nyerteseknek!

 

Eredmények 2010/2011. tanév

14 év alatti vers kategóriában:

I. helyezett: Molnár Dorottya, Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest
II. helyezett: Kenesei Anna, Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest
III. helyezett: Rusza Lili Tamara, Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest

14 év alatti próza kategóriában:

I. helyezett: Szigeti Csaba, Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest

14 év feletti kötelező próza kategóriában:

I. helyezett: Mátyás Rebeka, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém
II. helyezett: Pap Regina, ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziuma, Budapest
III. helyezett: Nyárády Dorottya, Budai Középiskola, Budapest

14 év feletti szabadon választott próza kategóriában:

I. helyezett: Szelényi Dániel Ian, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém
II. helyezett: Bathó Fruzsina, Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium
III.helyezett: Nyárády Dorottya, Budai Középiskola, Budapest

14 év feletti kötelező vers kategóriában:

I.helyezett: Berecz Máté , HK Bajza József Gimnázium, Hatvan
II.helyezett: Faragó Dániel, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém
III. helyezett: Bartha Csenge, Bárdos László Gimnázium, Tatabánya

14 év feletti szabadon választott vers kategóriában:

I. helyezett: Berecz Máté , HK Bajza József Gimnázium, Hatvan
II. helyezett: Kovácsfi Barna, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém
III. helyezett: Vertetics Bálint, Lónyay Utcai Református Gimnázium, Budapest

A fődíjat Berecz Máté a hatvani HK Bajza József Gimnázium tanulója nyerte.

Legeredményesebb vidéki iskola: Vetési Albert Gimnázium, Veszprém

Legeredményesebb iskola: Vetési Albert Gimnázium, Veszprém

 

EREDMÉNYEK 2009/2010. tanév

14 év alatti vers kategóriában:

I. helyezett: Máté Kitti - Patrona Hungariae Gimnázium, Budapest
II. helyezett: Hegedűs Ildikó - Patrona Hungariae Gimnázium, Budapest
III. helyezett: Irmes Berta - Patrona Hungariae Gimnázium, Budapest

14 év alatti próza kategóriában:

I. helyezett: Pap Péter - Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest
II. helyezett: Csernok Dalma - Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest
III. helyezett: Záhonyi Petra - Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest

14 év feletti kötelező próza kategóriában:

I. helyezett: Weichelt Petra - Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, Szeged
II. helyezett: Fekete Dóra - Szinyei Merse Pál Gimnázium, Budapest
III. helyezett: Thén Wanda - Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium, Budapest

14 év feletti szabadon választott próza kategóriában:

I. helyezett: Kiss Kinga Karina - Szabad Waldorf Általános Iskola és Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szeged
II. helyezett: Antal Bence - Vetési Albert Gimnázium, Veszprém
III. helyezett: Fekete Dóra - Szinyei Merse Pál Gimnázium, Budapest

14 év feletti kötelező vers kategóriában:

I. helyezett: Balassa Bence - HK Bajza József Gimnázium, Hatvan
II. helyezett: Tóth Bianka - HK Bajza József Gimnázium, Hatvan
III. helyezett: Fazekas Márton - Eötvös József Gimnázium és Kollégium, Tata

14 év feletti szabadon választott vers kategóriában:

I. helyezett: Veréb Cecília - Eötvös József Gimnázium és Kollégium, Tata
II. helyezett: Fazekas Márton - Eötvös József Gimnázium és Kollégium, Tata
III. helyezett: Tóth Bianka - HK Bajza József Gimnázium, Hatvan

A fődíjat Fazekas Márton a tatai Eötvös József Gimnázium és Kollégium tanulója nyerte.

Legeredményesebb vidéki iskola: Eötvös József Gimnázium és Kollégium, Tata

Legeredményesebb iskola: HK Bajza József Gimnázium, Hatvan

 

EREDMÉNYEK 2005/2006. tanév

14 év alatti szabadon választott próza

1. Szórády Evelyn - Szilágyi E. Gimn. Budapest
       Felkészítő tanár: Nagy Julianna
2. Szűcs Donát - Szilágyi E. Gimn. Budapest
        Felkészítő tanár: Nagy Julianna
3. Valent Patrik - Szilágyi E. Gimn. Budapest
        Felkészítő tanár: Nagy Julianna  

14 év alatti szabadon választott vers

1. Gerencsér Lilla - Bárdos László Gimn. Tatabánya
       Felkészítő tanár: Varga Mária
2. Békefi Bianka - Új Suli Alapítványi Általános Isk. Budapest
       Felkészítő tanár: Santos-Petroff-Sebestián Daniel
3. Kassai Farkas Réka - Bárdos László Gimn. Tatabánya
       Felkészítő tanár: Varga Mária

14 év alatti kötelező vers

1. Kassai Farkas Réka - Bárdos László Gimn. Tatabánya
       Felkészítő tanár: Varga Mária
2. Gerencsér Lilla - Bárdos László Gimn. Tatabánya
       Felkészítő tanár: Varga Mária
3. Békefi Bianka - Új Suli Alapítványi Általános Isk. Budapest
       Felkészítő tanár: Santos-Petroff-Sebestián Daniel

14 év feletti kötelező próza

1. Hajdú Virág - Károlyi Mihály Gimnázium, Budapest
       Felkészítő tanár: Ma Jesús Martínez
2. Márton Szilvia - K-EMÖ Eötvös József Gimn. és Koll. Tata
       Felkészítő tanár: Kovács István
3. Mayer Beatrix - Károlyi Mihály Gimnázium, Budapest
       Felkészítő tanár: Elena For

14 év feletti szabadon választott próza

1. Szántó Szabina - ELTE Trefort Á. Gyakorlóiskola, Budapest
       Felkészítő tanár: Bogdán Krisztina
2. Mayer Beatrix - Károlyi Mihály Gimnázium, Budapest
       Felkészítő tanár: Elena For
3. Márton Szilvia - K-EMÖ Eötvös József Gimn. és Koll. Tata
       Felkészítő tanár: Kovács István  

14 év feletti kötelező vers

1. Mudri Nikoletta - Hermann Ottó Gimnázium, Miskolc
       Felkészítő tanár: Hégely Melinda
2. Kun Erzsébet - Xántus János Idegenforgalmi Gy. K. Budapest
       Felkészítő tanár: Káli Gáborné
3. Balogh Karsten - Budai Középisk.Táncsics M.Gimn. Budapest
       Felkészítő tanár: Lizsicsár Mihályné  

14 év feletti szabadon választott vers

 1. Balogh Karsten - Budai Középisk.Táncsics M.Gimn. Budapest
       Felkészítő tanár: Lizsicsár Mihályné
2. Popovics Dóra - K-EMÖ Eötvös József Gimn. és Koll. Tata
       Felkészítő tanár: Kovács István
3. Antal Dóra - Szent László Gimnázium Budapest
       Felkészítő tanár: Szabó Judit

Elejére

EREDMÉNYEK 2004/2005. tanév

14 év alatti szabadon választott próza

1. Farkas Nikolett - Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest
      Felkészítő: Nagy Julianna
2. Szűcs Donát - Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest
      Felkészítő: Valkóné Pogány Zsuzsa
3. Ádler Marina - Új Suli Alapítványi Ált. Isk., Budapest
      Felkészítő: Santos-Petroff Sebastián-Dániel

14 év alatti kötelező próza

1. Kelemen Csaba - Új Suli Alapítványi Ált. Isk., Budapest
     
2. Valent Patrik - Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Budapest
      Felkészítő: Valkóné Pogány Zsuzsa
3. Ádler Marina - Új Suli Alapítványi Ált. Isk., Budapest
     

14 év alatti szabadon választott vers

1. Tóth Gergő - 5. sz. Általános Iskola, Hatvan
      Felkészítő: Molnár Zsoltné
2. Nyilas Melinda - Bajza József Gimnázium és Szakk., Hatvan
      Felkészítő: Molnár Zsoltné
3. Kovács Anna - 5. sz. Általános Iskola, Hatvan
      Felkészítő: Molnár Zsoltné

14 év alatti kötelező vers

1. Tóth Gergő - 5. sz. Általános Iskola, Hatvan
      Felkészítő: Molnár Zsoltné
2. Kovács Anna - 5. sz. Általános Iskola, Hatvan
      Felkészítő: Molnár Zsoltné
3. Nyilas Melinda - Bajza József Gimnázium és Szakk., Hatvan
      Felkészítő: Molnár Zsoltné

14 év feletti kötelező próza

1. Czecze Gabriella - ELTE Trefort Á. Gyakorlóisk., Budapest
      Felkészítő: Bogdán Krisztina
2. Szabó Piroska - ELTE Trefort Á. Gyakorlóisk., Budapest
      Felkészítő: Éltető Katalin
3. Mátéfi Dalma - ELTE Trefort Á. Gyakorlóisk., Budapest
      Felkészítő: Éltető Katalin

14 év feletti szabadon választott próza

1. Szabó Piroska - ELTE Trefort Á. Gyakorlóisk., Budapest
      Felkészítő: Éltető Katalin
2. Czecze Gabriella - ELTE Trefort Á. Gyakorlóisk., Budapest
      Felkészítő: Bogdán Krisztina
3. Mátéfi Dalma - ELTE Trefort Á. Gyakorlóisk., Budapest
      Felkészítő: Éltető Katalin

14 év feletti kötelező vers

1. Vörös Réka - Bajza József Gimnázium és Szakk., Hatvan
      Felkészítő: Molnár Zsoltné
2. Molnár Eszter - Bajza József Gimnázium és Szakk., Hatvan
      Felkészítő: Molnár Zsoltné és Sánta Lászlóné
3. Balogh Petra - Eötvös József Gimnázium, Tata
      Felkészítő: Kovács István

14 év feletti szabadon választott vers

1. Balogh Petra - Eötvös József Gimnázium, Tata
      Felkészítő: Kovács István
1. Simon Zoltán - ELTE Trefort Á. Gyakorlóisk., Budapest
      Felkészítő: Éltető Katalin
2. Mudri Nikoletta - Herman Ottó Gimnázium, Miskolc
      Felkészítő: Hégely Melinda
3. Török Katalin - Zrínyi Miklós Gimnázium, Budapest
      Felkészítő: Góczánné Sánta Ágnes

A verseny fődíját, a spanyolországi utazást Balogh Petra, a tatai Eötvös József Gimnázium tanulója nyerte.

A legeredményesebb iskola címet az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskolája, Budapest nyerte el.

A legeredményesebb vidéki iskola lett az 5. sz. Általános Iskola, Hatvan.

Elejére

     
Felelős szerkesztő: Barsi Éva igazgató             Szerkesztő: Major-Rochlitz Ágnes