41. Öveges József Emlékverseny

Az Öveges József Emlékverseny versenyfelhívása

2020.

Célunk

- hogy a 9-10. évfolyam tanulóinak figyelmét a matematikára, a fizikára és a környezeti jelenségekre irányítsuk

- hogy lehetőséget adjunk a tantárgyakhoz szorosan nem kapcsolódó szöveges, táblázatos, grafikonos információ kezelésének gyakorlására

- a tehetségek, a jó versenyzők felismerése, kiválasztása

- a lehetőség megteremtése az azonos érdeklődésű tanulók és tanáraik személyes találkozására, eszmecseréjére

- Öveges József munkásságának, kísérleteinek, pedagógiai módszereinek megismertetése.

A versenyen részt vehetnek

A magyarországi és a határon túli magyar tanítási nyelvű középiskolák 9. és 10. évfolyamos diákjai. Egy-egy iskola csapatát két 9-es és két 10-es tanuló alkotja.

A verseny kategóriái

A 9. osztályos és a 10. osztályos tanulók eredményeit külön értékeljük. Mindkét egyéni kategóriában rangsoroljuk a versenyzőket a matematika, a fizika és az összetett pontszámok alapján.

Eredményt hirdetünk csapatverseny kategóriában is.

A verseny témája, ismeretanyaga

- matematikából az általános iskolai matematika tananyag, valamint a halmazok és algebra témakörei

- fizikából az általános iskolai fizika tananyag és ezen felül a 9. évfolyamon az  egyenletesen változó mozgás leírása, függőleges és vízszintes hajítás, egyenletes körmozgás, illetve 10. évfolyamon a teljes 9. évfolyam tananyaga (mechanika)

Felkészüléshez felhasználható irodalom

Bármely tankönyvsorozat megfelelő matematika és fizika tankönyve.
A verseny utolsó 25 évében kitűzött feladatai, amelyek az iskola honlapjáról  letölthetők .

A nevezés módja, határideje

Nevezni az alábbi e-mail címre küldött levéllel lehet:  szeidiak@gmail.com

Az idei évben minden iskola legfeljebb két csapattal nevezhet.

A nevezés határideje:   2020. október 22. csütörtök

Részvételi díj:

3000 Ft/ csapat

Verseny időpontja:

2020. november 6. péntek 8:00-10:10

Helyszín:

Minden résztvevő saját iskolája

Négyjegyű függvénytáblázat és számológép használható.

A dolgozatok beküldése és értékelése

Kérjük a kollégákat, hogy a versenydolgozatokat küldjék el 2020. november 6. 24:00-ig szkennelve az ovegestata@gmail.com e-mail címre és postán (legkésőbb hétfői feladással) az Eötvös József Gimnázium és Kollégium 2890 Tata, Tanoda tér 5. címre. Gimnáziumunk matematika és fizika munkaközössége javítja a dolgozatokat.

A három matematika és három fizika feladat mindegyikének hibátlan megoldása 10 pontot ér. Egy tanuló számára elérhető maximális pontszám 60.

Díjazás

Az egyéni versenyek   első 3-3 helyezettjét értékes tárgyjutalomban részesítjük a matematika, a fizika és az összetett eredmények alapján.

Jutalmazzuk az 1-3. helyezést elért csapatok tagjait is.

A jutalmakat a nyertes diákoknak postán küldjük el.

Az eredménylistát feltesszük a honlapunkra.

A szervezők elérhetősége:

Eötvös József Gimnázium és Kollégium
2890 Tata, Tanoda tér 5.
06/34 /587-560

Dr. Szeidemann Ákos
szeidiak@gmail.com
06203176447

A verseny hivatalos e-mail címe:

ovegestata@gmail.com

Szeretettel várjuk a kedves kollégákat és tehetséges diákjaikat
a 41. Öveges József Emlékversenyre!