Biológia – kémia tagozat 2890 Tata Tanoda tér 5.   Tel: 34/587-560   Fax: 34/487-844

Tagozatunkat négy évvel ezelőtt indítottuk. Az emelt szintű érettségi vizsgák kötelező előírása és tantárgyaink iránti növekvő érdeklődés indokolttá tette ezt a lépést.

A biológia-kémia tagozaton a biológiát (2-2-5-6) és a kémiát (2-4-3-3) emelt óraszámban tanulhatják a diákok. A természettudományos ismeretek elsajátítását segítik az Eötvös-labor korszerűen felszerelt termeiben tartott gyakorlatok, délutáni speciális foglalkozások. Lehetőségeinket szélesítik az Eötvös Loránd Tudományegyetem oktatóival együtt szervezett foglalkozások az egyetemi laboratóriumokban

Tagozatunk magas szintű működtetése sok feladatot ad, de örülünk ezeknek a lehetőségeknek.

A 2016/17-s tanévben is vállaljuk a következő programokat:

• Érettségi előkészítő biológiából és kémiából is.

• Aktív résztevői leszünk a SOTE (partner egyetemünk) által meghirdetett programoknak.

• Folytatjuk az Eötvös-diákok a tudomány vonzásában sorozatunkat.

• Felkészítjük is indítjuk diákjainkat a szakmai versenyeken: OKTV biológia, kémia, Árokszállásy Zoltán biológia verseny, SOTE Egészségverseny, Bugát Pál biológia verseny, Diákbiológus napok, YPEF Fiatalok Európa erdeiért nemzetközi verseny, Irinyi János kémiaverseny.

• Terepgyakorlatokat, ÖKO-tábort, botanikai túrákat szervezünk diákjainknak.

• Tanulmányi kirándulásra visszük a tanulókat a Természettudományi Múzeumba és a Paksi Atomerőműbe.

• Természettudományos vetélkedőt szervezünk az Eötvös napra.

• Természettudományos tábort szervezünk az évvégére a jól felszerelt laborjaink felhasználásával.

Ezeket a programokat tantárgyaink magas szintű elsajátítása és a tanulók motivációja érdekében szervezzük. Tagozatunkról sokan vizsgáznak emelt szinten mindkét tárgyból és megállják a helyüket a különböző egyetemeken (SOTE, POTE, BME, ELTE, Pannon Egyetem).

Kollegáink tapasztalt tantárgyaik felé elkötelezett tanárok, akik folyamatosan képzik magukat. Jelen leszünk a természettudományos tanárok idei Science on the Stage SONS bemutatóján. Néhányan pedig részt vesznek az ERASMUS plusz nemzetközi kutatóprogramban.

Beiskolázási tájékoztató